Historyczne zabytki w mieście Manila

manila

Manila, stolica Filipin, jest warta odwiedzenia. To prawda, że jest to miasto chaotyczne, o niekontrolowanym rozwoju, z obszarami, które nie są zbyt polecane dla turystów. Warto jednak poznać ją bliżej, aby odkryć najbardziej typową atmosferę dzisiejszej Azji Południowo-Wschodniej. Nie należy zapominać, że w Manili znajduje się największa w kraju kolekcja zabytków.

Poruszanie się po Manili

Manila to rozległy obszar metropolitalny obejmujący 17 różnych gmin zamieszkałych przez kilka milionów ludzi. Jednak podróżujący po Manili poruszają się głównie po jej historycznej części lub tych bardziej zmodernizowanych dzielnicach, które oferują ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu i w których znajdują się dobre hotele. Do przemieszczania się między tymi obszarami polecamy dwa środki transportu. Z jednej strony, taksówki są najbardziej bezpośrednim i wygodnym sposobem przemieszczania się, choć należy pamiętać, że ruch uliczny jest szalony, więc korki są gwarantowane. Dotyczy to również innego środka transportu: jeepney, które tworzą kolorową sieć miejskich minibusów w Manili.

Wspaniałe zabytki do zwiedzania oferuje też Polska, a przede wszystkim Łódź i okolice, o czym możesz dowiedzieć się na Lodz Info.

Historyczne zabytki Manili

Historyczna dzielnica Manili nosi nazwę Intramuros. W tym miejscu hiszpańskie miasto kolonialne było chronione przez mury. Trzeba jednak zaznaczyć, że znaczna część dziedzictwa została utracona w wyniku klęsk żywiołowych, a przede wszystkim w wyniku bombardowań w czasie II wojny światowej. Mimo to jest tu kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć:

1. Fort Santiago

Jest to wspaniały zabytek dziedzictwa kulturowego Manili. Jest to forteca, z której wyruszał ruch morski i przybijały statki, które przypływały do tego zakątka Azji z innej części imperium hiszpańskiego po drugiej stronie Oceanu Spokojnego: z Acapulco w Meksyku.

2. Kościół San Agustin

Kościół ten, wraz z odbudowaną katedrą w Manili, to dwa najbardziej atrakcyjne kościoły w mieście. W tym przypadku jest to barokowe dzieło, w którym spoczywają szczątki Miguela Lópeza de Legazpi, pierwszego hiszpańskiego gubernatora archipelagu filipińskiego w XVI wieku.

3. Manila House

Niedaleko kościoła San Agustin znajduje się ten budynek, jeden z niewielu, które zachowały najbardziej tradycyjną architekturę kolonialną. Od pewnego czasu wnętrze jest otwarte dla zwiedzających, ponieważ zostało przekształcone w muzeum historyczne, w którym można zobaczyć meble i przedmioty z dawnej epoki.