Ciekawostki o II Wojnie Światowej

W latach 1939-1945 świat był pogrążony w wielkiej wojnie, w której było pogrążone prawie każde terytorium. Druga wojna światowa toczyła się na kilku frontach. Oto kilka interesujących faktów na temat tej wojny, o których prawdopodobnie nigdy nie wiedziałeś. Podczas tego konfliktu zbrojnego zginęło prawie 21 milionów Rosjan, co stanowiło rekord, który uczynił Rosję krajem o największej liczbie ofiar śmiertelnych podczas II wojny światowej. Osiemdziesiąt procent mężczyzn urodzonych w 1923 r., którzy na początku wojny mieli 16 lat, zginęło w jej trakcie. Wojna

Niemieckie SS wykorzystywało prostytutki jako szpiegów

Aby zdobyć informacje o swoich wrogach, niemieckie SS założyło dom publiczny dla dyplomatów i innych VIP-ów. To miejsce było podsłuchane. W ten sposób każda z 20 prostytutek przeszła rygorystyczne szkolenie w zakresie metod pozyskiwania informacji poprzez pozornie błahe rozmowy.

Hitler chciał zamienić Moskwę w jezioro

Jednym z czynów, które kosztowały Hitlera wojnę, była próba inwazji na Rosję, kraj, wobec którego miał dość złowrogie plany. Ale Hitler chciał również wymordować wszystkich mieszkańców Moskwy i stworzyć sztuczne jezioro, które pokryłoby całą powierzchnię miasta.

Ostatni japoński żołnierz, który się poddał, uczynił to prawie 30 lat później

Wojna wybuchła 1 września 1939 roku i każdego roku oddawany jest hołd poległym. Japończycy poddali się 15 sierpnia 1945 r., ale był tylko jeden żołnierz, który odmówił podniesienia białej flagi. Był to Hiroo Onoda, żołnierz, który zdecydował się poddać w 1974 roku, po 29 latach ukrywania się na Filipinach. Dla Japończyków ten człowiek stał się bohaterem narodowym.

Oficjalnie Rosja i Japonia nie podpisały jeszcze traktatu pokojowego

II wojna światowa zakończyła się w 1945 roku, a pomiędzy krajami należącymi do różnych frakcji podpisane zostały porozumienia kończące konflikt. Istnieją jednak dwa narody, które nigdy oficjalnie nie zakończyły wojny. Rosja i Japonia nigdy nie podpisały traktatu pokojowego. Pomimo kilku prób podejmowanych na przestrzeni lat, nadal nie istnieje nic formalnego pomiędzy tymi dwoma krajami, ponieważ nadal spierają się one o suwerenność Wysp Kurylskich.

Japonia zbombardowała Chiny bronią biologiczną

Broń biologiczna została użyta podczas II wojny światowej, a Japonia zrzuciła na Chiny dużą liczbę pcheł przenoszących dżumę burbońską. Uważa się, że po wybuchu bomby 109 osób zmarło na dżumę, a kilka innych zachorowało.

Amerykańscy naukowcy myśleli o zbombardowaniu japońskich wulkanów

Wojsko amerykańskie było bardzo wszechstronne, w tym zespół naukowców, który rozważał zbombardowanie japońskich wulkanów w celu wywołania wielokrotnych erupcji. Chociaż system mógł działać, nigdy nie został zatwierdzony.