Informacje Organizacyjne

W sobotę 13 maja 2017 r. po raz czwarty mieliśmy zaszczyt gościć biegaczy i entuzjastów historii „Grupy Kampinos” Armii Krajowej na  wyjątkowej imprezie w scenerii „Gościńca Julinek” i Kampinoskiego Parku Narodowego.

Jedną z głównych atrakcji IV Crossu z historią w tle był IV Bieg Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej. Na starcie stanęły 263 osoby. 58 kobiet, 205 mężczyzn. W zawodach wzięło udział  36 mieszkańców naszej gminy (11 kobiet, 25 mężczyzn).

Trasę wyznaczono na szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego. Sygnał do startu dał Dyrektor KPN Mirosław Markowski.

W kategorii OPEN kobiet zwyciężyła, tak jak w ubiegłym roku, mieszkanka naszej gminy Agnieszka Kowalczyk z czasem 0:41:30  (Dystans Leszno). Drugie miejsce zajęła Anna Szewczykowska (RunningWild, czas 0:44:37), trzecie Ola Pucek-Mioduszewska („Ortoreh Team”, 0:45:02). Miejsce tuż za podium zajęła mieszkanka naszej gminy Marta Bażyńska (Dystans Leszno, czas 0:46:19).

Zwycięzca w kategorii OPEN mężczyzn Tomasz Mikulski z Kampinosu ukończył bieg z czasem 0:34:29. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Łukasz Baranow (Dystans Leszno, 0:34:44) i Michał Pawłowski (UKS Filipides Teresin, czas 0:36:11).

W kategorii PWZ zwyciężyły: Agnieszka Kowalczyk, Marta Bażyńska i Monika Połeć. Wśród mężczyzn najlepsi byli Tomasz Mikulski, Adrian Kowalski (0:37:39) i Adam Ziółkowski.

Wśród kobiet z gminy Leszno najlepsze były kolejno Agnieszka Kowalczyk, Marta Bażyńska i Monika Połeć (Leszno – jak nie my, to kto? 00:57:02).

Wśród mężczyzn najlepsi w naszej gminie byli: Adam Ziółkowski (0:39:41), David Khan (0:42:42) i Rafał Górecki (0:43:00). Wszyscy ci zawodnicy reprezentowali drużynę Dystans Leszno.

W klasyfikacji drużynowej udział wzięło łącznie 9 drużyn. Walka na trasie zarówno ze swoimi słabościami, jak i z pokonywaniem kolejnych metrów wszystkich zawodników przełożyła się na klasyfikację drużynową: III miejsce zajęła drużyna z Błonia - KREJZI TIM BŁONIE, II miejsce zajęła drużyna z Grodziska Mazowieckiego - DOGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI, I miejsce zajęła drużyna z Leszna – DYSTANS LESZNO w składzie: BARANOW Łukasz (0:34:44), ZIÓŁKOWSKI Adam (0:39:41), KOWALCZYK Agnieszka (0:41:30), KHAN David, GÓRECKI Rafał, KAWECKI Damian, BAŻYŃSKA Marta, WERDER Jacek, TOMASZEWSKI Artur, KIESZEK Tadeusz, RYBAK Łukasz, BOGUCKA Beata, WICIK Agata, PERLAN Robert.  Druga drużyna z Leszna - Leszno - Jak nie my, to kto? zajęła VI miejsce. Jest to w ostatnim czasie drugi sukces drużyny z Leszna -  DYSTANS LESZNO, gdyż w dn. 08.04.2017 r. biorąc udział w 2 Dziesiątce Babickiej zorganizowanej w Starych Babicach zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej. W skład drużyny wówczas weszli: KŁUDKIEWICZ Tomasz (0:37:37), SULIK Maciej (0:38:06), ZIÓŁKOWSKI Adam (0:39:08), KHAN David, GÓRECKI Rafał, KAWECKI Damian, BAŻYŃSKA Marta, RUSINEK Rafał, WERDER Jacek, RYBAK Łukasz, PERLAN Robert. Gratulujemy wszystkim naszym biegaczom, szczególnie panu Adamowi Ziółkowskiemu, który zaczął trenować w ubiegłym roku i już zwycięża! Życzymy wytrwałości w dalszym trenowaniu i wielu sukcesów.

Najstarszy zawodnik tegorocznego Biegu Pamięci miał 75 lat, najmłodszy 16.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Szczególnie cieszymy się ze świetnych wyników mieszkańców naszej gminy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

CROSS 2017 FOT. MARCIN ŁADA

CROSS 2017 FOT. OLGIERD MARKIEWICZ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ruszyły zapisy na IV Bieg Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej. Od 10 kwietnia będzie można również zapisać dzieci na małe biegi. Udział dzieci we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Szczegóły na podstronach.

Dziękujemy wszystkim 276 uczestnikom III Biegu Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej za uczestnictwo i miłe słowa pod adresem organizacji imprezy. Poniżej przedstawiamy wyniki i zapraszamy za rok:)

Wyniki III Bieg Pamięci OPEN

Wyniki III Bieg Pamięci PWZ

Wyniki III Bieg Pamięci Gmina Leszno

Wyniki II Biegu Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i pokonanie malowniczej trasy w Kampinoskim Parku Narodowym.

Archiwum 2014

W dniu wczorajszym odbył się historyczny I Bieg Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos. Było to niesamowite wydarzenie w każdym wymiarze. Pogoda dopisała, zawodnicy licznie zjawili się na starcie. Łzy wzruszenia i rozmowy z byłymi Żołnierzami Grupy Kampinos w Kawiarence Kombatanckiej. Przepiękna inscenizacja walki żołnierzy polskich z niemieckimi. Uczta dla ciała i ducha. Tym bardziej cieszą dwa 2 miejsca Macieja Sulika i Agnieszki Kieszek - zawodników z Leszna:) Zapraszamy do galerii.